SD Kişisel Web Geliştirme Sitesi
 
SİYASET EKONOMİ TÜRKİYE DÜNYA BİLİM TEKNİK KÜLTÜR - SANAT SPOR AİLE
Yazı Başlıkları
 
RESİMLER
Sonbahar
Bütün Resimler
Günün Sorusu
Sitemizin yeni haline nasıl buluyorsunuz?
 
 

ONURLU DIŞ POLİTİKA İSTİYORUZ

EGEMEN MİLLET'İN SESİ - KAMİL ŞENTÜRK

Dış ülkelerde ne zaman ‘Ermeni Soykırımı yalanı gündeme gelse, bizim yöneticiler hemen celallenirler ve bir takım yaptırımlara giderler, giderler de sonuç ne olur. Onlar yapacağını yaparlar bizimkiler çark eder, hiçbir şey olmamış gibi eski düzen devam eder gider. Bugüne kadar hep böyle olmuş bu kafayla bu dış politikayla da böyle gideceği aşikar. Dileğimiz bu gidişatın bir an önce değişmesi…

BUGÜNE KADAR NELER YAPTIK?
Ermeni soykırımı denilen asılsız mesnetsiz palavralar ilk 1972’de Fransa’nın Soykırım anıtı dikmesiyle başlar günümüzde de ‘Ermeni soykırım yok’ diyene ceza verilmesine kadar gelir.

Bazı ülkelerin tarihsel olarak Soykırımı anıtı dikmesi, tanıması ve yok demeyi suç sayarken, bizim iktidarlarımız ne yapmış ne gibi önlemler almış şöyle bir sıralarsak: Dış politikamızda bir arpa boyu ileriye gitmediğimizi gidemediğimizi hat da daha da bağımlın hale geldiğimizi görürüz.

1- 1972’de Fransa ilk Ermeni Soykırımı anıtı diktiğinde biz ne yaptık, hemen ilk uçakla Paris Büyükelçimizi geri çektik. Sonra ne oldu anıt dikili kaldı ama biz Büyükelçimizi geri gönderdik.

2- 2001’de Fransa Ermeni Soykırımı tanıdı, hemen Büyükelçimizi ilk uçakla geri çektik, onlar geri adım atmadı ama biz Büyükelçimizi geri gönderdik.

3- 2006’da Fransa Ermeni Soykırım yok diyene hapis cezası getirmeyi parlamentosun dan geçirmeye çalıştı. Büyükelçimizi geri çektik hemen geri gönderdik.

4- 2006’da Kanada Ermeni soykırımını tanıdığı gibi okullarında da müfredatına koydu, büyük tepki verdik yeri yerinden oynattık (!) hemen Ottawa Büyükelçimizi uçakla geri çektik, çektik de ne oldu. Onlar ne soykırımı tanımalarını geri aldılar ne de okullardaki müfredatlarından çıkardılar. Ama biz Büyükelçimizi geri gönderdik.

5- 2007’de ABD Temsilciler Meclisi Ermeni Soykırımını tanıdı. Biz hemen ilk uçakla Washington Büyükelçimizi geri çektik ama ilk uçakla da geri gönderdik.

6- 2009’da Kanada’da Ermeni Soykırımını tanıma gecesi yapıldı. Kanada hükümeti resmi katıldı. Hemen Büyükelçimizi ilk uçakla geri çektik ve sonra geri gönderdik.

7- 2010’da İsveç Ermeni Soykırımını tanıdı. Stockholm Büyükelçimizi ilk uçakla geri çektik, sonra geri gönderdik.

8- 2010 ABD Temsilciler Meclisi Ermeni Soykırımını bir kez daha tanıdı. Washington Büyükelçimizi ilk uçakla geri çektik, hemen geri gönderdik.

9- 2011 Fransa Ermeni Soykırımını tanımakla kalmadı Soykırımı yok diyene hapis ve para cezası getirdi, Paris Büyükelçimizi hemen ilk uçakla geri çektik. Başka Uruguay tanıdı Angusları onlardan aldık, Arjantin defalarca tanıdı.

İCRAATLARIMIZ TÜRKİYE’NİN DÜŞMANLARINI CESARETLENDİRMİYOR MU?
Biz ne yaptık, daha yakın zamanda ülkemize gelen Arjantin Cumhurbaşkanı’nı Çankaya’da onur konuğu olarak ağırladık on binlerce dolarlık sığır alıyoruz.

Bu malum devletler; Türkiye, ‘Ermenilere soykırım yapmıştır’ diye ilan ettikleri asılsız, mesnetsiz yalanlarından vaz geçen oldu mu? Hayır daha da dozunu artırarak gündemde tutuyorlarken. Allah aşkına siz şimdiye kadar (geçmiş iktidarlarda) dahil ne yaptınız ne gibi politikalar geliştirdiniz? Şu şu yaptırımları yapacağız demekten başka…

Sadece asılsız Ermeni soykırımı ile değil, mesela bölücü terör örgütü PKK’ya destek veren devletlere karşı ne gibi tedbirler aldınız, almaktasınız. ABD’nin anlık istihbaratına inanarak bir kedi dahi vermem diyen Talabani ve Barzani’ye abi diyerek, PKK terör örgütü hususunda Avrupa ülkeleri bize samimi davranmıyorlar diyerek onurlu bir dış politika yürütülür mü? ABD askerlerimizin başına çuval geçirdi bir özür bile dilettiremediniz. Hatta ‘büyük devletler özür diler mi?’ diye kendinizi küçültünüz. İsrail vatandaşlarımızı öldürdü bırak tazminatı özür bile dilettiremediniz. NATO’nun Libya’da ne işi var dediniz sonra kendinizi NATO’nun içinde buldunuz, NATO’ya atanan İslam düşmanı Peygamberimizi çok çirkin karikatürize eden ülkenin Başbakanını veto ederiz dediniz, ama sora çark ettiniz, NATO’ya genel sekreter oldu. Komşularla ‘sıfır sorun’ politikası dediniz maalesef savaşa ramak kaldınız.

BU ACZİYET TÜRKİYE’YE YAKIŞMIYOR!
Bölgesinin Lider Ülkesi olan Türkiye iktidarına bu politikalar yakışıyor mu? Türkiye bu kadar aciz mi? Bu icraatlar düşmanlarımızı cesaretlendirmiyor mu?
Lütfen milletin onurunu düşünün.

<http://bayrakyayincilik.com/onurlu-dis-politika-istiyoruz.html> kaynağından eklendi

 
Tarih: 24.12.2011 17:56:59

Yorumlar bölümü yeniden düzenleniyor...

Metin Akbaş 24.12.2011 20:25:07
Bu durum karşısında ne denir bilemiyorum. Allah bu ülkeyi yönetenleri ıslah etsin, ıslah mümkün değilse kahretsin ve bu milleti acısın...
 
@ 2009 Sistemdetay.com Yazar Giriş
Kişisel Web Geliştirme